Catering na imprezę firmową – jaki wybrać?

Impreza integracyjna w firmie to cykliczne wydarzenie organizowane niemal w każdej firmie. Dobrze przemyślane imprezy integracyjne to doskonały sposób na docenienie wysiłków pracowników. Mogą służyć jako forma nagrody za ciężką pracę i osiągnięcia, a także poprawić kontakt między współpracownikami. Niezależnie od tego, gdzie urządzasz integrację, nie może na niej zabraknąć pysznego jedzenia. Dowiedz się, co należy wziąć pod uwagę, wybierając catering firmowy.

Zadbaj, by nikt z imprezy nie wyszedł głodny

Zapytaj uczestników, jakie menu preferują. Jedni mogą opowiadać się za menu mięsnym, inni zaś są na diecie wegetariańskiej i lepiej sprawdzą się dania jarskie na bazie warzyw. Najbezpieczniej będzie uwzględnić oba rodzaje menu. Weź pod uwagę także wszelkie nietolerancje pokarmowe. Z pewnością nie chcesz, aby u któregoś z pracowników wystąpiła groźna reakcja alergiczna. 

Nie wybieraj wyszukanych produktów czy dań, które nie są w naszym kraju zbyt popularne. Postaw na sprawdzoną, lokalną żywność, którą znają wszyscy.

Świeże i ciepłe posiłki

Upewnij się, że jedzenie będzie zawsze ciepłe. Wcześniej przygotowane dania mogą się zeschnąć. Zadbaj o to, aby posiłki były na bieżąco uzupełniane. Live cooking to przyrządzanie posiłków przez szefa kuchni na oczach uczestników. To nie tylko efektowna atrakcja, ale także sposób na zawsze ciepłe i świeże dania.

Bądź eko – o trendzie zero waste w cateringu

Organizatorzy eventów coraz chętniej uwzględniają rozwiązania, które są ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Plastikowe kubki są zastępowane swoimi papierowymi odpowiednikami, a sztućce – drewnianymi. Aby nie marnować jedzenia, pozostałości dań są pakowane w pojemniki i zabierane do domu przez uczestników imprezy.

Pyszne i zdrowe alternatywy dla kalorycznych przekąsek

Wiemy, jak ważna jest dobrze zbilansowana dieta pełna witamin i drogocennych makroskładników. Z tego powodu w cateringu dla firm chipsy są zastępowane orzechami, a słodkie ciasta – deserami bez dodatków cukru