Wesele w domu czy na sali?

Ślub to prawdopodobnie najważniejszy dzień w życiu każdej pary. Nie wszystkie osoby marzą o dużym weselu w restauracji. Niektórzy decydują się na kameralne przyjęcie weselne w domu. Jak przygotować wesele swoich marzeń w domu i czy w ogóle warto zdecydować się na taką opcję? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, zapraszamy do lektury!

Określ listę gości dostosowaną do metrażu

Pierwszym krokiem jest określenie, jak dużym miejscem dysponujecie. Zazwyczaj w domu pomieści się około 20 osób. Jeśli jednak marzycie o większym, bardziej przestrzennym weselu, warto rozważyć organizację przyjęcia na świeżym powietrzu, na przykład w ogrodzie. Aby zabezpieczyć się przed ewentualną niepogodą lub wiatrem, warto rozważyć wynajęcie namiotu weselnego.

Najważniejsze jest określenie, ile osób chcielibyście zaprosić na to szczególne wydarzenie. Pamiętajcie, że przy organizacji wesela w domu nie wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią ilość miejsc siedzących dla gości, ale również trzeba zaplanować miejsce na strefę taneczną, aby wszyscy mogli bawić się i tańczyć bez ograniczeń.

Dekoracje i aranżacja przestrzeni

Dekoracje możecie wykonać samodzielnie bez konieczności zatrudniania florystki. Kwiaty na stołach, balony czy świece – to one stworzą magiczną atmosferę niewielkim nakładem pracy oraz kosztów. Możecie wybrać dowolną kolorystykę czy styl przyjęcia.

Oprawa muzyczna – DJ czy gotowa playlista?

W przypadku wesela w domu może być ograniczona przestrzeń na orkiestrę, więc warto rozważyć dwie opcje: zatrudnienie DJ-a, który zajmuje niewiele miejsca, lub wcześniejsze przygotowanie własnej playlisty muzycznej. Oprócz muzyki i tańca możecie również zaplanować różne gry i zabawy dla gości, co stanowi doskonały sposób na ich integrację i zapewnienie wszystkim udanej zabawy.

Postawcie na catering weselny

Niezależnie od tego, czy wesele będzie trwało do białego rana, czy jedynie kilka godzin, warto zdecydować się na profesjonalny catering. Żadna para młoda nie chce spędzać tego wyjątkowego dnia w kuchni na przygotowaniu posiłków oraz ich podawaniu. Catering weselny wesele w domu to propozycja od Pychoty, która składa się z pysznych dań kuchni polskiej oraz europejskiej. Oferujemy gotowe zestawy na 10,16 lub 20 osób, a w nich uroczysty obiad, zakąski, a także kolacja.

Wesele na sali – gdy stawiacie na wygodę

Wesele na sali ma wiele plusów. Przede wszystkim sale weselne są stworzone tak, goście mogli swobodnie się po niej poruszać, a także tańczyć. Para młoda ma również większe możliwości aranżacyjne, a wystrój i dekoracje często mogą zmienić zgodnie ze swoimi preferencjami. Przyjęcie na sali weselnej to także doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie chcemy w tym ważnym dniu martwić się podawaniem dań. Nie każda usługa cateringu przewiduje bowiem dodatkowe usługi kelnerskie. Jednak to od preferencji państwa młodych będzie zależeć ostateczna decyzja, czy lepiej zorganizować wesele w domu, czy w restauracji.